Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Lipiec 02 2016 07:43:51
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Witamy

Msza św. ks. Michała Strudzińskiego

Pożegnalna Msza ks. Michała Strudzińskiego

Ks. Abp. Stanisław Budzik skierował Ks. Michała Strudzińskiego na studia w Wydziale Nauk Humanistycznych KUL na Filologię Klasyczną. Z tej racji 28 czerwca we wtorek o godz.18.00 odbyła się pożegnalna Msza aby podziękować Ks. Michałowi.

Ks. Michał był wikariuszem w naszej parafii przez 4 lata. Opiekunem wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci oraz Administratorem strony Parafii. Dziękujemy że posługa wykraczała poza mury świątyni by poprzez internet dotrzeć do każdego domu w Kraśniku jak też w innych częściach świata gdzie przebywają parafianie.

Życzymy opieki Boga, darów Ducha Świętego podczas intensywnego czasu nauki. Szczęść Boże.

G a l e r i a

Kazanie ks. Michała

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
                          Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2015/2016
                          

24 czerwca o godz. 8.30 w naszym kościele dyrekcje, nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie ze szkół znajdujących się na terenie parafii przeżywali uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

                                           Galeria

Msza Prymicyjna ks. Michała Bijaka

                                          Msza Prymicyjna ks. Michała Bijaka

                    

W niedzielę 5 czerwca 2016 o godz. 13.00 ks. Michał Bijak sprawował w naszej wspólnocie parafialnej swoją Mszę prymicyjną, po której udzielił indywidualnego błogosławieństwa oraz obdarował każdego uczestnika uroczystości pamiątkowym obrazkiem. Życzymy ks. Michałowi aby kapłaństwo Chrystusa, w którym na mocy święceń ma swój udział, prowadziło go drogą świętości do nieba. By podążał drogą swego kapłańskiego powołania niósł bliźnim Bożą Miłość, niezachwianą Wiarę i Nadzieję.

                                                               GALERIA


Oktawa Bożego Ciała
Oktawa Bożego CiałaW czwartek 2 czerwca przeżywaliśmy ostatnią procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła parafialnego. Jest to zwyczaj, który zachował się w polskim Kościele po zniesieniu oktawy Uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa przez papieża Piusa XII w 1955 roku. Zgodnie z tą tradycją w naszej świątyni przez tydzień codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Zgodnie z pięknym, polskim zwyczajem ostatniego dnia, tj. w czwartek, kapłan poświęcił wianki uplecione z ziół i kwiatów, które trzymane w domu za obrazem religijnym na mocy sakramentalium są obroną przed burzą, uderzeniami pioruna i pożarami.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Uroczystość Bożego Ciała jest uczczeniem Boskiego Ciała i Krwi Chrystusa.

W czwartek 26 maja 2016 r. o godz. 10.00 odbyła się w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii Matki Bożej Bolesnej do parafii św. Józefa.

Objawienia św. Julianny z Cornillion (1193-1258). Była ona przełożoną sióstr augustianek w Mont Cornillion koło Liege. W 1245 roku św. Julianna doznała objawień w których Chrystus zapragnął aby ustanowiono dzień w którym cały Kościół obchodziłby Uroczystość Jego Ciała i Krwi. Zażyczył sobie także aby był to czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Dlaczego Czwartek? Otóż dlatego iż to właśnie podczas ostatniej wieczerzy w wieczerniku, która odbyła się jak wszyscy dobrze wiemy w Wielki Czwartek Chrystus ustanowił sakrament Eucharystii ofiarując swoje mistyczne Ciało i Krew.


G a l e r i a

Rocznica I Komunii Świętej

                                     ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

             

W niedzielę 15 maja o godz. 11.30 w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii przeżywaliśmy wraz z dziećmi z klas IV Rocznicę I Komunii Świętej;

Ta Eucharystia, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za  pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego roku.Tego dnia dzieci dziękowały także za sakrament pokuty i pojednania, z którego korzystały obchodząc pierwsze piątki miesiąca.

                                                              Galeria
                                                  

Uroczystość I Komunii Św.

                                              I KOMUNIA ŚWIĘTA                            

08 maja 2016 r. o godz. 10.00 w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej. Dzieci z klas III były przygotowywane do tej uroczystości przez s. Adrię i panie Katechetki.

                                          

                                                       Galeria    

12 maja 2016 r. odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do parafii Miłosierdzia Bożego na Piaskach z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia;

                            

                                                       Galeria


Bierzmowanie

„NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ…”

04 maja 2016 roku przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Młode osóby prosili Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przyrzekali: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad."

Poprzez sakrament, którego udzielił Ks. Abp Stanisław Budzik – Duch Święty zstępował do serc i życia naszej młodzieży.

G a l e r i a

Spotkanie Róż Różańcowych Rodziców 2016

 

9 kwietnia o godz. 19.00 w parafii odbyło się spotkanie Róż Różańcowych Rodziców. Tematem spotkania było "BŁOGOSŁAWIENI MIŁOSIERNI ALBOWIEM ONI MIŁOSIERDZIA DOSTĄPIĄ". Była konferencja, modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z błogosławieństwem, akt poświęcenia Miłosierdziu Bożemu.

                                                                  Galeria


Legion Maryi

                     

09 kwietnia 2016r. odbyła się uroczystość ACIES. Jest to największa coroczna uroczystość Legionu Maryi z odnowieniem przyrzeczenia wierności Maryi.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.30 odmówieniem wstępnych modlitw legionowych, tajemnic Różańca św. Najważniejszą częścią  spotkania była uroczysta Msza święta. Po   homilii zebrani legioniści odnowili swoje przyrzeczenie legionowe. Podchodząc do Vexillium, kładli rękę na jego drzewcu i wypowiadali słowa osobistego aktu poświecenia:

„ Jestem całkowicie Twój , moja Królowo, moja Matko i wszystko co posiadam jest Twoje”.

                                                   Galeria


EWANGELIZACJA

Od 03.04.2016, przez pięć kolejnych niedziel o godzinie 16.00, Wspólnoty Neokatechumenalne z naszej parafii oraz z Lublina, inspirowane zachętą papieża Franciszka, by Kościół wychodził na ulice z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Jezusa, prowadzić będą ewangelizację w parku miejskim w Kraśniku Fabrycznym. Będą modlić się, śpiewać i tańczyć, zapraszając w ten sposób na katechezy w naszej parafii oraz na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Podobna akcja odbywa się we wszystkich większych miastach w całym świecie.

 

                                                               G a l e r i a


Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?