Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Grudzień 15 2017 18:57:58
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Witamy

Roraty 2017

Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem gdzie najpierw uwaga nasza zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów świata, a następnie przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dlatego czas Adwentu przeżywamy jako czas skupienia i wyciszenia oraz radosnego i świętego oczekiwania na przyjście Pana. W przygotowaniu i wyciszeniu pomogą nam Roraty i Rekolekcje Parafialne.

Msza Roratnia jest to Msza o NMP w Adwencie. Tradycja Rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną Roratką. Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca Roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa – Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę naszego przygotowania, oczekiwania i tęsknotę za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w Roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania Słowa Bożego i pełnienia woli Bożej.

Galeria

Przedstawienie

W niedzielę 26 listopada 2017r. po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się przedstawienie o historii "Cudownego medalika" przygotowane przez Dzieci Maryi.

Galeria

"Cudowny medalik" - to najsłynniejszy medalik świata, przedstawiony przez Matke Bożą św. Katarzynie Laboure 27 listopada 1830 roku. Matka Boża zalecając wybicie medalu dała obietnicę, że "Wszystkie osoby, które go nosić będą na szyi, otrzymają wielkie łaski. Łaski będą obfite dla tych, którzy nosić go będą z ufnością ". Wybity medalik przedstawia scenę objawioną św. Katarzynie.

Medalik to sakramentalium, znakiem świętym niosącym skutki duchowe poprzez modlitwę i które "przygotowują do przyjęcia głównego skutku sakramentów i uświęcają różne okoliczności życia" (KKK 1667). Na całym świecie medalik św. Katarzyny nazwany jest "cudownym" jako ten, który przyczynił się do wielu nawróceń i uzdrowień oraz stanowi dowód szczególnej opieki Maryi.

Bal Wszystkich Świętych

We wtorek 31.10.2017 w parafii odbył się Bal Wszystkich Świętych w którym uczestniczyły dzieci z Koła Misyjnego i Ministranci.

GALERIA

W sobotę 4.11.2017 w Balu Wszystkich Świętych uczestniczyły dzieci ze Scholi parafialnej i Koła Misyjnego. Dzieci bardzo starannie przygotowały się do zabawy i przyszły ubrane w stroje Świętych. Byli Święci: Dominik Savio, Cecylia, Teresa od dzieciątka Jezus, Hiacynta, Łucja, Karolina Kózkówna, Jadwiga, Kamila, Matka Teresa z Kalkuty, Juan Diego w otoczeniu kilku Aniołów.

Była wspaniała zabawa, konkursy, nagrody i dużo radości.

GALERIA

Różaniec Misyjny

We wtorek 24 października 2017r. dzieci z Koła Misyjnego i młodzież z Ruchu Opatrzności Bożej prowadziły misyjny Różaniec, który był odmawiany w kilku językach misyjnych: japońskim, rosyjskim, hebrajskim, łacińskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, koreańskim i greckim.

Galeria

Niedziela Misyjna 2017

W Niedzielę 22 października 2017 r. Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym roku Niedzielę Misyjną obchodzimy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Decyzją Stolicy Apostolskiej już od 91 lat zawsze w przedostatnią niedzielę października swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi wspomagamy młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych. Niedziela Misyjna jest dniem, który na nowo gromadzi nas wokół Jezusa – pierwszego i największego głosiciela Ewangelii.

Po Mszy św. o godz. 11.30 odbyło się Przedstawienie Misyjne przygotowane przez s. Zenobię i dzieci.

GALERIA

Wieczór Fatimski14  pażdziernika 2017r. w sobotę po Mszy św. wieczorowej odbył się Wieczór Fatimski przygotowany przez młodzież z Ruchu Opatrzności Bożej i Dzieci Maryi. Była to okazja do wspólnej zadumy  i modlitwy w 100 rocznicę Objawień w Fatimie.

 

  Galeria

 

Różaniec do Granic

7 października 2017 roku cała Polska została opleciona żywym różańcem.
Ponad milion Polaków wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do Granic”, by modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata.     

Od gór aż po Bałtyk, wzdłuż Odry i Bugu w sobotę słychać było jedną modlitwę – modlitwę różańcową.

Parafianie wyruszyli w różne strony by zjednoczyć się w modlitwie. Jeśli jeszcze ktoś gdzieś wyruszył i chciałby się podzielić relacją zdjęciowo-opisową to proszę wysłać te informacje na - edizd@wp.pl.
Klikając na link więcej można będzie przeczytać o historii miejsc w których byli pielgrzymi: więcej

1. Wyjazd zorganizowany przez Wspólnotę Krwi Chrystusa do Strzyżowa k/Hrubieszowa:

W Strzyżowie było 11 Stref Modlitwy, a do Kościoła Stacyjnego pw.Narodzenia NMP zapisało się 909 osób. Z kraśnickich parafii pojechało ok 200 osób. Opiekunem duchowym naszej parafii był ks. Tomasz Fidecki. W przerwie pątnicy zostali poczęstowani gorącą zupą, ciastem, kawą i herbatą. Wszystkie Strefy Modlitwy zostały odwiedzone przez Kapłanów, którzy pobłogosławili modlących się wiernych.

Galeria

2. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Dubience:

W Dubience było 12 Stref Modlitwy, a do Kościoła Stacyjnego zapisało się 788 osób. Po adoracji Najświętszego Sakramentu mogliśmy ucałować relikwie św. Brata Alberta Chmielewskiego i bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej. Podczas pobytu towarzyszyła piękna pogoda. Ok 30 min. po skończonym Nabożeństwie zaczął padać ulewny deszcz, a po nim ukazała się przepiękna tęcza. Z Kraśnika było kilka osób. W drodze powrotnej pielgrzymi udali się do Sanktuarium MB i św. Łukasza Ewangelisty.

Studentka z naszej parafii w ramach społeczności akademickiej udała się wraz z ss. Urszulankami - link do zdjęć

 Galeria

 Sanktuarium MB i św. Łukasza Ewangelisty w Surhowie

Parafianie o godz. 14.00 łączyli się w modlitwie różańcowej z modlącymi się ludźmi przy granicach.

Galeria

3.Kościół św. Michała Archanioła w Mieroszowie

 

W Mieroszowie było 6 Stref Modlitwy, a do Kościoła Stacyjnego zapisało się 1335 osób choć w rzeczywistości było blisko 3 tys. Z naszej parafii mieliśmy jednego przedstawiciela.

W przerwie pątnicy zostali poczęstowani pysznym jedzeniem. Następnie udali się pieszo do oddalonej o 4km granicy. W trakcie drogi śpiewali i modlili się na różańcu. Po dotarciu do granicy z Czechami odmówili 4 części różańca.

Galeria

4. Wspólnota Legionu Maryi poprowadziła w naszej parafii modlitwę różańcową w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Galeria

Dziękujemy Pielgrzymom za udostępnienie zdjęć.

XVII Dzień Papieski

XVII Dzień Papieski - "Idźmy naprzód z nadzieją"

GALERIA

Pielgrzymka do Częstochowy

 

7 października 2017r. odbyła się pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców i wszystkich chętnych do Sanktuarium Św. Ojca Pio i na Jasną Górę.

W Sanktuarium Św. Ojca Pio na Świętej Górce Przeprośnej pielgrzymi uczestniczyli w katechezie wprowadzającej w historię Sanktuarium, drodze krzyżowej ze Św. Ojcem Pio i Mszy św. Był także czas na osobistą modlitwę i ucałowanie relikwii. W Częstochowie pątnicy wysłuchali prelekcji wprowadzającej w zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi , uczestniczyli we Mszy św. z zawierzeniem w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i w Apelu Jasnogórskim.

Galeria

60-lecie Związku Pszczelarzy

 1 października 2017 Mszą św. o godz. 10.00 w kościele św. Józefa Robotnika  rozpoczęto  obchody 60-lecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie. Po Mszy zaplanowano przemarsz uczestników do CKiP. 

GALERIA

DZIEŃ PATRONA PG1

Dzień Patrona PG1– Szarych Szeregów

29 września 2017 PG1 obchodzilło swoje święto. Uroczystość ta, jest dla  społeczności Gimnazjum najważniejszym wydarzeniem. Była to okazja by  wyrazić hołd harcerzom Szarych Szeregów i pokazać jak wielka to chluba mieć takiego patrona. Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym – 15 lat temu szkoła otrzymała akt nadania imienia SZARYCH SZEREGÓW. Obchody rozpoczęły się udziałem we Mszy Świętej w Kościele pw. św. Józefa celebrowanej przez księży Michała Baińskiego i Tomasza Fideckiego.   

GALERIA    

      

Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?