Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 29 2023 15:44:57
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Info - Poradnia Rodzinna

PORADNIA RODZINNA

W naszej Parafii od początku jej istnienia, funkcjonuje Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego. Jej cele i zadania najpełniej określają słowa papieża Jana XXIII: "Małżeństwo, rodzina, mają służyć dobru osoby ludzkiej; na ten cel jest nastawione nasze wychowanie moralne, seksualne; formy życia małżeńskiego i rodzinnego maja służyć temu celowi"

Staramy się realizować słowa Papieża, ratując zdrowie psychiczne rodziny, która często staje wobec różnorodnych zagrożeń, pomagamy w dążeniu do szczęścia narzeczeńskiego, małżeńskiego, uświadamiamy istotę rodzicielstwa. Witamy wszystkich, którzy zechcą skorzystać z rzetelnej informacji zgodnej z najnowszymi osiągnięciami wiedzy i nauką Kościoła.

Przygotowujemy narzeczonych do odpowiedzialnego rodzicielstwa. Skuteczność tych przygotowań jest uzależniona od czasu, który kandydaci na małżonków poświęcą na indywidualne spotkania w poradni. Jeżeli narzeczeni zgłaszają się na miesiąc przed ślubem, nie mogą otrzymać pełnej, rzetelnej informacji, bo czas jest zbyt krótki. Problemy, z konieczności, są tylko sygnalizowane, wiedza cząstkowa i niewystarczająca. Na ogół ci młodzi ludzie poprzestają na tym, nie kontaktując się później z poradnią w celu uzupełnienia niedoboru informacji. Wydaje się, że częściej korzystają z przypadkowych źródeł, często szkodliwych.

Cieszymy się narzeczonymi, którzy zgłaszają się na pół roku przed wielką datą przysięgi małżeńskiej. Taka postawa świadczy o pełnej świadomości wagi decyzji, dojrzałości do przyjęcia tak bardzo odpowiedzialnego powołania, jakim jest małżeństwo i rodzicielstwo. Tacy narzeczeni, którzy chcą współpracować z doradczynią parafialną, mają lepszą szansę na realizację w związku małżeńskim.

Obowiązkiem każdej pary małżeńskiej jest znajomość danych od Boga praw biologicznych, które rządzą ludzkim organizmem. Od kobiety wymaga się pilności w obserwacji własnego rytmu hormonalnego i prowadzenia dokumentacji. Umiejętność zdiagnozowania własnych obserwacji to najpiękniejsze wiano, jakie wnosi narzeczona do małżeństwa. Jeżeli kobieta nie postawi sobie takich zadań i w tym względzie nie wychowuje również męża, obciąża sumienie swoje i jego.

Czasem ci, którzy nie chcą się zdobyć na wysiłek i porządnie nauczyć się metod naturalnego planowania rodziny, wygłaszają - niczym nie usprawiedliwione - sądy o zawodności metod, które proponuje poradnia. Stwierdzamy z cała odpowiedzialnością, że są one bezpieczne, zdrowe i skuteczne. Wymagają jednak rzetelnej wiedzy i umiejętności, w zdobyciu których staramy się pomagać. Warto włożyć wysiłek w naukę świadomej prokreacji w zgodzie z nauka Kościoła. Jeżeli jesteśmy ludźmi wierzącymi, to powinniśmy postępować według tego, w co wierzymy.

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni. Poradnię prowadzi p. Anna Wróblewska. Spotkania odbywają się w jednej salek parafialnych po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przez telefon. Szczegóły pod numerem: 607 230 173.

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?