Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 29 2023 14:44:09
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ważniejsze wyd.2013

Ważniejsze wydarzenia 2013
cz.2

Msza prymicyjna ks. Kamila Mielniczuka

W niedzielę 16 czerwca o godz. 13.00 ks. Kamil Mielniczuk sprawował w naszej wspólnocie parafialnej swoją mszę prymicyjną, po której udzielił indywidualnego błogosławieństwa oraz obdarował każdego uczestnika uroczystości pamiątkowym obrazkiem. Ks. Kamil jako kleryk przez rok przebywał w naszej parafii na praktykach duszpasterskich. Życzymy mu, aby kapłaństwo Chrystusa, w którym na mocy święceń ma swój udział, prowadziło go drogą świętości do nieba.

Galeria

     Oktawa Bożego Ciała

 We czwartek 6 czerwca zakończyliśmy obchód Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwanej "Bożym Ciałem". Liturgiczny obchód oktawy tego święta został zniesiony w 1955 roku, ale na mocy indultu kard. Wyszyńskiego polskie parafie przez wiele lat miały prawo organizowania w tych dniach procesji eucharystycznych. 

Dlatego zgodnie z tym zwyczajem przez cały tydzień po Mszach św. w naszej parafii, tak jak w wielu polskich kościołach, odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem.  

Ostatniego dnia oktawy, we czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

                                                      G a l e r i a

5 czerwca 2013 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Kraśniku wzięli udział w XX JUBILEUSZOWEJ PARAFIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY w Bełżycach, reprezentując naszą parafię w rywalizacji sportowej. Zawody są organizowane, aby budzić oraz umacniać zdrowe i chrześcijańskie zasady współzawodnictwa, otwierać młodych na wzmacnianie odpowiedzialności za własne środowisko i parafię.

 

Nasza parafia w klasyfikacji ogólnej zajęła II miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Galeria

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO
CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ

We czwartek 30 maja 2013 r. odbyła się w parafii pw.św. Józefa w Kraśniku Fabrycznym uroczysta Msza Święta, po której tradycyjnie, już po raz kolejny wyruszyliśmy w procesji Bożego Ciała na ulice naszego miasta. W tym roku przeszliśmy z parafii  św. Józefa do parafii Matki Bożej Bolesnej.

G a l e r i a

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

W naszej parafii 18 maja miało miejsce Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zaczęło się o godz. 20.00. W trakcie było uwielbienie jak też konferencje przybliżające Postać Osoby Ducha Świętego. Zwięczeniem tego wieczoru była Eucharystia.G a l e r i a


N a g r a n i a

 

Pielgrzymka na Święty Krzyż

11 maja dzieci, które w tym roku przyjęły I Kom. Św. uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium relikwii drzewa krzyża świętego ( Św. Krzyż ) gdzie została odprawiona Msza Święta.
W pielgrzymce uczestniczyli także rodzice, dzieci ze scholki parafialnej i z oazy dzieci bożych jak również z młodzieżowej diakoni modlitwy.
Następnym punktem pielgrzymki był park miniatur i park linowy....

G a l e r i a

I Komunia Święta

5 maja 2013 r. w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia
I Komunii Świętej
.
Dzieci były przygotowywane do tej uroczystości przez s. Władysławę i panie Katechetki po czym uczestniczyły w Białym Tygodniu.

 G a l e r i a

 

Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

 

Bierzmowanie

17 maja 2013 roku ks. bp Mieczysław Cisło udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego ważnego wydarzenia.


Galeria

Uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika

1 maja nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika. To wspomnienie ustanowił sługa Boży Pius XII w 1955 roku, aby nadać religijny wymiar obchodzonemu od 1892 roku świętu pracy. Przez wstawiennictwo naszego patrona przez cały dzień modliliśmy się za całą naszą parafię, a szczególnie za wszystkich, którzy borykają się z problemami bezrobocia, niesprawiedliwej zapłaty za pracę lub koniecznością emigracji zarobkowej. Uroczystą sumę odpustową, po której udaliśmy się w procesji z Najświętszym Sakramentem, sprawował ks. prałat Adam Lewandowski, jeden z pierwszych wikariuszy naszej parafii. Tego dnia Wspólnota Krwi Chrystusa zorganizowała kiermasz ciast i pierogów, z którego dochód był przeznaczony na spłatę zadłużenia za prace wykonane przy naszym kościele.

 

Galeria

 

Święte Triduum Paschalne

 - Wielki Czwartek, Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Będzie to Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej Parafii. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy w dolnym kościele.

   G a l e r i a

 

 


   

    C i e m n i c a             - Wielki Piątek, Początek Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 17.00 Droga Krzyżowa o 18.00 Nabożeństwo Słowa i adoracja Krzyża. W ten dzień obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do adoracji Grobu Pańskiego w Piątek po Nabożeństwie i w Sobotę przez cały dzień. Kościół w te dni będzie otwarty dopóki będą w się w nim modlić ludzie.

   G a l e r i a
    G r ó b  P a ń s k i       

    - Wielka Sobota, poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 10.00 do 16.00, co godzinę. W Wyżniance o godz. 10.00 a w Wyżnicy o 10.15. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów całymi rodzinami wraz z dziećmi, będzie czas na adorację Grobu Pańskiego i cichą osobistą modlitwę.

     G a l e r i a


- Liturgia Wigilii Paschalnej, w Wielką Sobotę, rozpocznie się po zapadnięciu zmroku o godz. 20.00. Prosimy, aby przynieść ze sobą świece.


   G a l e r i a
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, o 6.00 procesja Rezurekcyjna i Msza św. w intencji Parafian i gości. Mszy św. o godz. 7.00 w tym dniu nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

   G a l e r i a

 

Msza Święta dla dzieci w Niedzielę Palmową

Jak co roku  w Niedzielę Palmową przez cały dzień odbywało się poświcenie. Szczególnie uroczyście palmy zostały poświecone podczas mszy dla dzieci. Po poświęceniu dzieci z palmami wyruszyły w procesji.

G a l e r i a

 

Droga Krzyżowa

W piątek 22 marca Ks. Kamil wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa, której jest opiekunem, poprowadził Drogę Krzyżową z pretorium Piłata aż na Golgotę. Drogę naznaczoną cierpieniem i Przenajdroższą Krwią Chrystusa. Jezu daj nam poznać cenę Krwi, którą nas odkupiłeś.

G a l e r i a

 

Rekolekcje Wielkopostne


W sobotę 16.03. o godz. 18.00 rozpoczeliśmy rekolekcje parafialne, które w tym roku prowadzi Ks. Radosław Gąska doktorant Prawa Kanonicznego studiujący w Wenecji. Rekolekcje zakończą się 19.03. Uroczystością odpustową ku czci Św. Józefa Oblubieńca NMP.

G a l e r i a

Plan rekolekcji 

 

Zapraszamy dzieci na Ferie z błogosławionymi i świętymi "BOHATEROWIE WIARY" - w Parafii św. Józefa, w drugim tygodniu ferii szkolnych od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-13.30. Jak co roku przewidzianych jest wiele atrakcji.

Galeria

 

Pielgrzymka do Matki Bożej Płaczącej w Katedrze lubelskiej

W niedzielę 3 lutego na zaproszenie ks. arcybiskupa Stanisława Budzika i Proboszcza parafii archikatedralnej ks. prałata Adama Lewandowskiego uczestniczyliśmy w parafialnej pielgrzymce do Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze lubelskiej.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. biskup Ryszard Karpiński, który przybliżył nam historię cudu łez na obrazie Mat
ki Bożej. Wydarzenia tamtych dni stały się nam jeszcze bliższe i pozwoliły lepiej zrozumieć piękną historię naszej parafii.

Po Mszy św. uczestniczyliśmy w czuwaniu przed obrazem Matki Bożej, podczas którego mogliśmy odnowić zawierzenie naszej parafii Matce Bożej i wypraszać dla nas nowe łaski, szczególnie dar wiary. Każdy wierny otrzymał fragment z tekstem Pisma Świętego jako wezwanie do "uczynienia tego, co mówi Syn".

Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego ks. Adam Lewandowski przybliżył nam historię katedry i zwrócił naszą uwagę na jej architektoniczne piękno. Mogliśmy także zwiedzić zakrystię, skarbiec oraz podziemia, w których w sposób szczególny modliliśmy się w intencji zmarłego ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego, pamiętając o zbliżającej się 2. rocznicy jego śmierci.

Galeria

 

Wiara otwiera serce na Miłość

W tegorocznej szopce bożonarodzeniowej naszą świątynię nie tylko rozświetlała ogromna gwiazda, ale przede wszystkim wiele światła dało naszym sercom piękne hasło "Wiara otwiera serce na Miłość", które skłaniało nas do szczególnej refleksji w Roku Wiary.

Powoli żegnamy się z tegoroczną szopką, uwieczniamy ją i czekamy na nastepną już za niecały rok :)

G a l e r i a

Koncert Zespołu w Składzie

29 stycznia 2012 r. o godz. 19.00 odbył się w naszej parafii koncert kolęd w wykonaniu profesjonalnych wokalistów i muzyków, którzy na co dzień występują z takimi zespołami i wykonawcami jak: Arka Noego, Deus Meus, Armia, 2TM2,3, Luxtorpeda z Urszulą Dudziak, Kasią Kowalską, Martyną Jakubowicz i Justyną Steczkowska. Zespoły i nazwiska, z którymi występują Ci muzycy zagwarantowały wysoką jakość wokalno instrumentalną, a więc i głębokie przeżycia. Podobny koncert odbył się u nas przed rokiem. 

G a l e r i a

 

Koncert konkursu kolęd


20.01.2013 odbył się w CKiP koncert kolęd.

Wzięła w nim udział nasza parafialna schola dziecięca, która w każdą niedzielę dba o muzyczną oprawę Mszy Świętej o godz. 11.30. Opieką nad młodymi muzykami i zarazem ich przygotowaniem do posługi muzycznej zajmują się s. katechetka Władysława i pan organista Jarosław. Młodym wykonawcom życzymy, aby radość z wyśpiewanych kolęd gościła w ich sercach przez cały rok!

G a l e r i a

 

Opłatek grupy ministrantów

W klimacie świąt Narodzenia Pańskiego odbyło się szczególne spotkanie naszej parafialnej grupy ministranckiej. Jak w każdej rodzinie była wspólna modlitwa, odczytanie i rozważenie fragmentu z Ewangelii opisującego chwilę Narodzenia Jezusa, opłatek i wzajemne życzenia. Czyli to, co najważniejsze. Zabrakło jedynie tradycyjnych dwunastu potraw, które tym razem z wielką radością zastąpiliśmy pizzą i słodkościami. Wszystkim wszystko smakowało…


Galeria

Jasełka w szkole podstawowej w Wyżnicy

W niedzielę 16 grudnia uczniowie szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali piękne przedstawienie wspominające wydarzenie Narodzenia Pańskiego. Młodym aktorom gratulujemy talentu, a nauczycielom na czele z Panią Dyrektor umiejętności w wychowaniu swoich podopiecznych.

Po jasełkowym przedstawieniu zebrani goście mieli możliwość wzięcia udziału w kiermaszu ciast i świątecznych stroików. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki.

Dziękując za zaproszenie, piękne przeżycia i wspomnienie Narodzin Chrystusa, oraz wspólnotę, życzę dalszych sukcesów.

ks. Kamil

Galeria

 

Jasełka pt. "Okulary wiary"


W dniu 13.01.2013 po Mszy o gdz. 11.30 w parafii odbyły się jasełka pt. "Okulary wiary".
Przygotowała je s. Władysława wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Kraśnika.

G a l e r i a

                                                     N a g r a n i e

  Objawienie Pańskie
Uroczystość Trzech Króli

  O 13.00 godz. uroczystą Mszę Świętą odprawili ks. Filip Pięta misjonarz Krwi Chrystusa, który wygłosił homilię,  ks. Paweł Zdybel moderator Domowego Kościoła w rejonie kraśnickim i  ks. Kamil Kajdaszuk opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa.

 Ze Wspólnoty Krwi Chrystusa przybyli również goście:
z parafii w Kraśniku: pw. Matki Bożej Bolesnej, pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, pw. św. Antoniego, pw. Miłosierdzia Bożego
ze Stróży, Dąbrowy Olbięckiej, Chodla i Borowa.

Gościliśmy również Kręgi Domowego Kościoła z Bychawy, Stróży, Sulowa, z Kraśnika z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej i Miłosierdzia Bożego.

 Po Mszy odbył się uroczysty opłatek Wspólnot: Krwi Chrystusa, Domowego Kościoła i Diakonii Modlitwy.


G a l e r i a

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?