Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Stycznia 29 2023 23:24:26
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Grupy - Diakonia Modl. 2

 Diakonia Modlitwy – Wydarzenia


Koronka na ulicach miasta

Co roku 28 września, o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

W środę 28.09 naszym mieście modlitwa odbyła się na następujących skrzyżowaniach:

Krasińskiego/Wyszyńskiego (przy kościele św. Józefa)

Wyszyńskiego/Sikorskiego

Krasińskiego/Mickiewicza

Słowackiego/Balladyny

Aleja Niepodległości/Urzędowska (przy Krzyżu)

Galeria

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończenie roku formacyjnego Diakonii Modlitwy 2021/2022

Dnia 11-go czerwca 2022r. Diakonia Modlitwy wraz z moderatorem ks. Mariuszem Wirackim, udała się  w intencji dziękczynnej, do Sanktuarium św. Stanisława B.M  w  Piotrawinie, najstarszej parafii w diecezji lubelskiej.

Sanktuarium św. Stanisława B.M to miejsce szczególne ze względu na cuda jakie dokonały się za wstawiennictwem św. Biskupa krakowskiego, jak również ze względu na malownicze położenie, niedaleko wysokiego brzegu Wisły – kamieniołomów, skąd rozciąga się piękny widok na Wisłę.

Historię Sanktuarium ( zabytek lasy 0 ), jak również historię wskrzeszenia rycerza Piotra, którą obrazuje figura przed kościołem, opowiedział nam ks. Krzysztof Lichota- wikariusz w/w parafii.

Obok kościoła jest kaplica pobudowana na grobie Piotra, którą mieliśmy możliwość zwiedzić.

W kościelnym  muzeum  podziwialiśmy cenne pamiątki, obrazy , szaty i naczynia liturgiczne.

Uwieńczeniem pobytu w Piotrawinie była sprawowana przez ks. Mariusza Msza św. dziękczynna za cały rok formacyjny Diakonii Modlitwy.

Po Mszy św. udaliśmy się do kamieniołomów, skąd podziwialiśmy piękną przyrodę, mając rozległy widok na Wisłę.

Nieopodal kamieniołomów i Piotrawina znajduje się miejscowość Łopoczno i  Dom Rekolekcyjny  Ogniska Miłości, gdzie mieliśmy agapę. Siostry ze wspólnoty  Ogniska Miłości opowiedziały nam o Marcie Robin, założycielce tej wspólnoty, o tym jak żyją, jak pracują, jak pokazują piękno Ewangelii.

Niech Bóg będzie uwielbiony we wszystkich osobach tworzących Diakonię Modlitwy,  w ks. moderatorze, w pięknej przyrodzie i we wszystkich którzy pomogli nam spotkać się  w tych pięknych miejscach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć jak również do wspólnej modlitwy na spotkaniach DM  w każdy 3-ci piątek m-ca o godz. 16.30 w salce św. Maksymiliana przy parafii św. Józefa  w Kraśniku.

Maria i Wiesław Dworniccy

Galeria

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 21.01.22r.(3-ci piątek m-ca), w parafii św. Józefa w Kraśniku odbyło się spotkanie Rejonowej Diakonii Modlitwy. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.30 modlitwą brewiarzową - nieszporami, po czym moderator DM, ks. Mariusz Wiracki poprowadził modlitwę przed podzieleniem się opłatkiem i krótkim kolędowaniem.

W części formacyjnej naszego spotkania, swoimi przeżyciami  z pielgrzymki do Medjugorje, podzielili się Stasia i Jasio Karabaczowie. Tematem wiodącym w ich wypowiedzi było przesłanie Matki Bożej dotyczące roli modlitwy w naszym życiu.

Matka Boża w swoich orędziach, wzywała nade wszystko do modlitwy sercem, do czytania   i medytacji Pisma św., do modlitwy do Ducha św., aby On nas przemieniał  i wypełniał siłą wiary i nadziei, abyśmy byli silni w walce ze złem, abyśmy byli pokorni i powierzali wszystko w ręce Najwyższego.

Następnie po modlitwie wspólnotowej, uczestniczyliśmy w Eucharystii o godz. 18-ej, która była uwieńczeniem naszego comiesięcznego spotkania DM.

Maria i W. Dworniccy

Galeria

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Koronka na ulicach miast świata

28 września 2021r. o godz. 15-tej, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej mieszkańcy Kraśnika, z parafii św. Józefa i MB Bolesnej,   zgromadzili się na 5-ciu skrzyżowaniach ulic naszego miasta, aby z wiarą odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata.

W tym roku towarzyszyły nam intencje: za kapłanów, za oddalenie pandemii koronawirusa, za ofiary kataklizmów, o pokój na świecie, za Prezydenta Andrzeja Dudę, za wszystkich rządzących, za Polskę, za Kraśnik, za nasze rodziny i nas samych.

Bóg zapłać wszystkim modlącym się o Miłosierdzie Boże w zjednoczeniu z całym światem.

                                                                                               Diakonia Modlitwy

  Galeria   

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W parafii św. Józefa w Kraśniku, 19.06.2020 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, uczestnicy Rejonowej Diakonii Modlitwy, w czasie Mszy św. o godz. 18-ej, dziękowali Panu Bogu za cały, kolejny rok formacyjny 2019-2020.

W  czasie  miesięcznych spotkań od września 2019 r. do lutego 2020 r., oprócz modlitwy brewiarzowej
i wspólnotowej, modliliśmy się Słowem Bożym metodą Lectio Divina.

Pomocą w pogłębianiu więzi ze Słowem Bożym, były filmy z serii „Nowa jakość życia”. Była to praktyczna pomoc do słuchania i medytowania  Ewangelii czytanej w kościele w najbliższą niedzielę po spotkaniu. Celem tych spotkań było to, abyśmy zatęsknili za  nową jakością życia, jaką obiecuje nam Jezus.

Po Mszy św. spotkaliśmy się w salce, aby odmówić  modlitwę brewiarzową (Nieszpory) w intencji ks. Wojciecha Mazura-moderatora Rejonowej Diakonii Modlitwy.

Nasze dziękczynienie  ks. Wojciechowi obejmowało nie tylko całoroczną , ale 10-cioletnią opiekę nad DM.        

Animatorzy DM

Maria i Wiesław Dworniccy                                                                                                      

 

Dnia 8.06.2019r. w parafii św. Józefa w Kraśniku odbyło się spotkanie Rejonowej Diakonii Modlitwy, kończące cykl miesięcznych spotkań w roku formacyjnym 2018-2019.

W czasie miesięcznych spotkań oprócz modlitwy brewiarzowej i wspólnotowej, uczestnicy  Diakonii Modlitwy mieli możliwość poznać jakie były Boże rozwiązania  w różnych trudnych sytuacjach życiowych ludzi na podstawie tekstów Pisma św. oraz filmów takich jak: ,,Wywyższony”, ,,Oliwa wdowy”, ,,Proroctwo Jeremiasza” czy ,,Abraham i Izaak”.

Na ostatnim spotkaniu podsumowującym spotkania DM w roku 2018-2019, uczestnicy DM po porannej Mszy św., modlitwie brewiarzowej i wspólnotowej zanoszonej w intencjach całego Kościoła, obejrzeli film pt. ,,Siła modlitwy”.

Wspólna agapa sprzyjała podzieleniu się wrażeniami i przemyśleniami po obejrzeniu w/w filmu, jak również odniesieniu się do aktualnych wydarzeń życiowych uczestników DM.

Wyrażamy ogromną wdzięczność ks. moderatorowi Wojciechowi Mazurowi za całoroczną opiekę  nad Rejonową Diakonią Modlitwy oraz wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę oraz modlitwę wstawienniczą . Bóg zapłać!

Animatorzy DM

Maria i Wiesław Dworniccy

Galeria

Na zakończenie roku pracy Diakonii Modlitwy  w dniu 15-go czerwca 2018r uczestnicy DM  wraz  z ks. Wojciechem Mazurem wzięli udział w spotkaniu modlitewnym w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą brewiarzową (nieszporami).                 Następnie dr Alicja Szubartowska - teolog i historyk sztuki przybliżyła nam niezwykle ciekawą historię obrazu Matki Bożej Kraśnickiej a także historię całego Sanktuarium. W dalszej części spotkania DM uczestniczyliśmy w nabożeństwie czerwcowym oraz w Eucharystii dziękczynnej za cały rok pracy. Spotkanie zakończyliśmy wspólną agapą.

Składamy wyrazy wdzięczności ks. Jerzemu Zamorskiemu - proboszczowi parafii WNMP za umożliwienie nam zwiedzenia Sanktuarium w roku ogłoszenia Najświętszej Maryi Panny Patronką miasta Kraśnik.

Galeria

Podsumowanie spotkań Diakonii Modlitwy przy par. św. Józefa Robotnika w Kraśniku  w roku formacyjnym 2016/2017.

Tematem wiodącym Diakonii Modlitwy w  roku  2016/2017 była  Eucharystia.Tematyka szczegółowa to m. in :
- Święci i błogosławieni o Eucharystii
- Msza św. -  zrozumieć, aby  lepiej uczestniczyć
- Eucharystia  - obrzędy wstępne.

Spotkanie Diakonii Modlitwy kończące cykl miesięcznych spotkań  miało miejsce w parafii św. Józefa  w Kraśniku  w dniu 24.06.2017r.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. dziękczynną za miniony rok pracy formacyjnej.Następnie w salce katechetycznej odmówiliśmy modlitwę południową z Liturgii Godzin, oraz modliliśmy się wspólnie  w intencjach polecanych przez uczestników Diakonii.Na zakończenie spotkania obejrzeliśmy film  "Największy  z cudów - Cud Eucharystii". Wspólna agapa była okazją do podzielenia się swoimi wrażeniami i przemyśleniami po obejrzeniu w/w filmu.

Wyrażamy wdzięczność ks. moderatorowi Wojciechowi Mazurowi za posługę w Diakonii Modlitwy w ciągu całego roku pracy oraz wszystkim uczestnikom Diakonii za udział w comiesięcznych spotkaniach modlitewnych.

G a l e r i a

Praca roczna i spotkanie DM w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku (2015/2016)

''Bądżcie miłosierni , jak Ojciec wasz jest miłosierny'' (Łk 6,36).

Dnia 17 czerwca ( III piątek m-ca)2016. Diakonia Modlitwy wraz z moderatorem  ks. Wojciechem Mazurem zakończyła rok pracy nawiedzając Kościół Jubileuszowy Miłosierdzia Bożego w Kraśniku.

Przez cały rok na spotkaniach Diakonii Modlitwy omawiana była tematyka związana z Miłosierdziem Bożym np:
1.Oblicza miłosierdzia
2.Godzina Miłosierdzia Bożego
3.Formy nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego
4.Siostra Faustyna i jej przesłanie.

Na spotkanie modlitewne kończące rok pracy DM składała się modlitwa brewiarzowa, konferencja ks. Wojciecha Mazura na temat uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała, modlitwa wspólnotowa, przejście przez ''Bramę Miłosierdzia'', modlitwa  Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz  Msza św.               z ucałowaniem relikwii św .Faustyny i możliwością uzyskania odpustu jubileuszowego. Wspominając tego dnia  św. Brata Alberta Chmielowskiego ze słowami na ustach'' bądź dobry jak chleb'' dzieliliśmy się chlebem powszednim na agapie kończącej spotkanie.

Wyrażamy ogromną wdzięczność ks. proboszczowi Wiesławowi Szewczukowi za wspólną modlitwę i umożliwienie zorganizowania  powyższego spotkania, a ks. Wojciechowi Mazurowi za posługę Diakonii Modlitwy w ciągu całego roku pracy.

G a l e r i a

Koronka na ulicach miasta

 Diakonia Modlitwy  przy parafii św. Józefa w Kraśniku zaprosiła wszystkich parafian do włączenia się dn. 28 września 2015r. o godz. 15-tej w modlitwę ,,Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata”. Nasza parafia  włączyła się w tę inicjatywę po raz drugi. W tym roku  modlitwa prowadzona była na następujących trzech skrzyżowaniach naszego miasta:

1. ul.Krasińskiego/Wyszyńskiego

2. ul.Krasińskiego/Mickiewicza

3. ul.Wyszyńskiego/Sikorskiego.

Osoby modlące się były rozpoznawalne dzięki planszy z napisem ,,Jezu ufam Tobie’’.

Koronka do Bożego Miłosierdzia  była poprzedzona krótkim uwielbieniem oraz prośbami w następujących intencjach: za Ojca Świętego Franciszka, za naszego Biskupa Stanisława, za nasze miasto, za rodziny, zakłady pracy, urzędy, przedsiębiorstwa, miejsca rozrywki, za nasze parafie. o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie oraz za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W koronce uczestniczyło ok.70 osób.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom modlitwy wraz z ks. Wojciechem Mazurem moderatorem DM.


G a l e r i a

 

Praca roczna i spotkanie DM w Księżomierzy

 W roku formacyjnym 2014/2015 Diakonia Modlitwy wraz z jej moderatorem ks. Wojciechem Mazurem spotykała się na comiesięcznych spotkaniach modlitewnych włączając się również w oprawę Mszy św., w prowadzenie Drogi Krzyżowej czy też w modlitwę różańcową w naszej parafii. Każde spotkanie rozpoczynaliśmy modlitwą brewiarzową (nieszporami).

Tematyką kolejnych spotkań formacyjnych w w/w roku było „Przesłanie Fatimy”   i Orędzie Fatimskie – nauka o zbawieniu i konieczności modlitwy, wynagradzania za grzechy własne i bliźnich.

Poznawaliśmy poszczególne objawienia Anioła i Matki Bożej w 1917r, zawarte w nich prośby, celowość nabożeństw pierwszych sobót miesiąca, warunki które należy spełnić, aby uzyskać łaski płynące z odprawiania pierwszych sobót. Postanowiliśmy włączyć się do Wielkiej Nowenny Fatimskiej będącej przygotowaniem  do 100-tnej rocznicy objawień MBF, aby jak najwięcej ludzi usłyszało o nabożeństwie do Niepokalanego  Serca Maryi, które jest ratunkiem i drogą prowadzącą do nieba.

Zwieńczeniem spotkań DM w bieżącym roku formacyjnym była dziękczynna Eucharystia sprawowana przez  ks. moderatora Wojciecha Mazura w Sanktuarium Maryjnym w Księżomierzy w dniu 20.06.2015r.

Historię kultu MB Księżomierskiej przybliżył nam proboszcz, a jednocześnie kustosz Sanktuarium ks. Andrzej Woch.

Wysłuchaliśmy również konferencji na temat ,,Moc modlitwy’’ ,podziwialiśmy nowy plac różańcowy, modliliśmy się na ,,Zjawieniu”- miejscu objawień Matki Bożej.

Na zakończenie  naszego pobytu  w Sanktuarium spotkaliśmy się na wspólnej  agapie w Domu Rekolekcyjnym.

Bóg zapłać ks. moderatorowi Wojciechowi Mazurowi i ks. kustoszowi Andrzejowi Wochowi oraz wszystkim uczestnikom DM za  spotkanie i wspólną modlitwę u Matki Bożej Księżomierskiej.

G a l e r i a

Dnia 7.06.2014 r. uczestnicy Diakonii Modlitwy wraz z Moderatorem ks. Wojciechem Mazurem wzięli udział w wyjazdowym spotkaniu modlitewnym u Sióstr Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego (jadwiżanek wawelskich) w Zawichoście nad Wisłą.

W czasie pobytu u Sióstr zapoznaliśmy się z historią tego Zgromadzenia, którą przedstawiła nam s. Ewelina, zwiedziliśmy zabytkowy gotycki kościół p.w św. Jana Chrzciciela i wysłuchaliśmy konferencji na temat darów Ducha Świętego.

Szczytowym momentem naszego spotkania była dziękczynna Eucharystia sprawowana przez ks. Wojciecha w kaplicy klasztornej sióstr jadwiżanek.

Po Mszy Świętej i po wspólnym obiedzie cieszyliśmy się pięknem przyrody podziwiając otoczenie klasztoru położonego nad brzegiem Wisły oraz okolice przeprawy promowej w Zawichoście.

G a l e r i a

Ostatnie spotkanie Diakonii Modlitwy w roku formacyjnym 2012/2013 miało miejsce w klasztorze Sióstr Józefitek na Radnej Górze k/ Zaklikowa w dniu 27.06.2013. Siostra Przełożona przybliżyła nam charyzmat Zakonu a następnie wysłuchaliśmy konferencji dot. sylwetki i duchowości panny Anny Nagórskiej, poetki i malarki, fundatorki Radnej Góry. Nasz moderator ks. Wojciech Mazur wygłosił katechezę na temat modlitwy adoracyjnej, po której adorowaliśmy Pana Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Szczytowym momentem naszego wyjazdowego spotkania była Eucharystia sprawowana w Kaplicy M.B Częstochowskiej. Jednocząc się z całym Kościołem wspólnie zanosiliśmy do Pana Boga nasze prośby w modlitwie wiernych. Po Eucharystii mogliśmy także wszyscy uczestniczyć  w modlitwie wstawienniczej.

Nasz pobyt na Radnej Górze zakończyliśmy wspólnym, pamiątkowym zdjęciem przy pomniku panny Anny Nagórskiej.

G a l e r i a

Tradycją stało się, że w naszej parafii Diakonia Modlitwy w każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz w Święto Odzyskania Niepodległości prowadzi modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.

O godz. 9.30 (pół godziny przed Mszą św. o godz. 10–tej) modlimy się  wraz ze zgromadzonymi parafianami o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, pamiętając o słowach wypowiedzianych na łożu śmierci przez kardynała Augusta Hlonda, prymasa Polski: „Zwycięstwo — gdy przyjdzie — przyjdzie przez Maryję”.

Towarzyszą nam rozważania  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego wstawiennictwa wypraszamy odmawiając także Litanię do bł. ks. Jerzego

G a l e r i a

W miesiącu czerwcu 2012 r. w Domu Rekolekcyjnym Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach miało miejsce kolejne spotkanie Diakonii Modlitwy kończące bieżący rok formacyjny.

Tematem konferencji były zagadnienia związane z odprawianiem nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Po konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej Msza św. z oprawą przygotowaną przez  DM w której uczestniczyli również członkowie wspólnoty Ogniska Światła i Miłości.

Był też czas na wspólny posiłek, a po nim na prezentację multimedialną o historii Ognisk   i ich założycielce – Marcie Robin.

Spotkanie zakończyło się krótkim pobytem w okolicy Piotrawina – na wysokim brzegu Wisły.

G a l e r i a

 Każde miesięczne spotkanie Diakonii Modlitwy rozpoczyna się modlitwą brewiarzową (Nieszpory) odmawianą w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po modlitwie i krótkiej adoracji dalsza część spotkania ma miejsce w salce pw. Królowej Jadwigi. Na tę część składa się konferencja księdza moderatora oraz modlitwa wspólnotowa. Ostatnią częścią spotkania jest Eucharystia z czynnym udziałem uczestników Diakonii Modlitwy.

G a l e r i a

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?