Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 29 2023 16:17:28
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Grupy - Odnowa w Duchu Świętym


Odnowa w Duchu Świętym

Jeden z ruchów we współczesnym Kościele Katolickim. Przekracza jednak Jego granice i jest obecna w niemalże wszystkich Kościołach chrześcijańskich na wszystkich kontynentach. Jest ruchem nieformalnym, pozbawionym określonych struktur i hierarchii. Łączy ludzi, którzy przeżyli chrzest w Duchu Świętym - podstawowe doświadczenie wiary, znane pierwszym chrześcijanom u zarania istnienia Kościoła (święto Pięćdziesiątnicy jest dniem zesłania Ducha Świętego apostołom). Chrześcijanie podobnie jak w kościele pierwotnym są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła.
Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Osoby te tworzą grupy modlitewne, liczące od kilku do kilkuset członków. Grupy modlitewne spotykają się najczęściej przy parafiach na cotygodniowych spotkaniach modlitewnych trwających około 1 godziny. Polegają one na głośnej, żywej modlitwie zebranych. Mają one najczęściej strukturę otwartą, lecz pewne elementy spotkania powtarzają się: zaproszenie Ducha Świętego do prowadzenia spotkania, uwielbienie Boga (ten rodzaj modlitwy przeważa), słuchanie Słowa Bożego, nauczanie, osobiste świadectwo życia niektórych uczestników spotkania. Na spotkaniach modlitewnych ujawniają się charyzmaty. Grupy modlitewne prowadzone są najczęściej wspólnie przez duszpasterza i zespół świeckich animatorów z liderem na czele.

Spotkania Odnowy w Duchu Świętym odbywały się w każdy wtorek o godz. 19.00 w salce na dole Kościoła. Oprócz cotygodniowych spotkań organizowane były wspólne wyjazdy na rekolekcje i czuwania. Od 13 września do 22 listopada 2011r uczestniczyliśmy we wtorki o godz. 19.00 w Seminarium odnowy wiary w Duchu Świętym, prowadzonym w naszym kosciele parafialnym przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangeizacji w Lublinie. Po zakończeniu seminarium powstała w naszej parafii nowa wspólnota charyzmatyczna o nazwie Przyjaciele Oblubieńca, do której w naturalny sposób weszliśmy, by trwać w jedności z tymi, którzy w szczególny sposób zaprosili do swego życia osobę Ducha Świętego, pragnąc ożywić swoją wiarę i służyć innym siostrom i braciom w Chrystustusowym Kościele.

. Spotkania wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca odbywają się we wtorki o godz. 19.00.Zdjęcia z różnych wydarzeń w których braliśmy udział.

IV Piknik Rodzinny 2011
Braliśmy po raz kolejny udział w zorganizowaniu pikniku rodzinnego. Jak zwykle było dużo uśmiechu, dobrej zabawy i mile spędzonego czasu z najmłodszymi parafianami.


Adoracja Krzyża

We wtorek - 5 kwietnia 2011 -była Adoracja Krzyża. Podczas półtoragodzinnego nabożeństwa, każdy mógł ucałować krzyż i przyjąć specjalne błogosławieństwo.


Ferie ze św.Józefem 2011Przygotowanie kredy i kadzidła
W dniach 4 i 5 stycznia 2011 przygotowywaliśmy "pakieciki" z kredą i kadzidłem, które miały być rozdawane podczas uroczystości Objawienia Pańskiego. W trakcie pracy zostaliśmy zaskoczeni niezapowiedzianą wizytą kolędników z Lublina.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Podczas uroczystości rozdawaliśmy poświęconą kredę i kadzidło. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na formacje i wyjazd wakacyjny członków grupy.

 


Opłatek wigilijny 2010Rekolekcje w Rzepiskach blisko Bukowiny Tatrzańskiej
W dniach 14-17 października 2010 nasza wspólnota odbywała swoje wczaso-rekolekcje w Rzepiskach Wspólnie odkrywaliśmy Boga w wędrowaniu po górach, we wspólnej zabawie i modlitwie oraz w drugim człowieku.

Razem zobaczyliśmy Dolinę Kościeliską, Przełęcz Iwaniacką i Dolinę Chochołowską oraz dotarliśmy do schroniska Murowaniec. Niektórzy byli nad Czarnym Stawem Gąsienicowym.

Ziarnko gorczycy.

11.05.2010 mieliśmy wielkie święto. Nasza wspólnota rozeznała nazwę :). Ziarnko gorczycy-nazwa ta zaczerpnięta została z Ewangelii św. Mateusza 13,32.

Ferie dla dzieci 2010


III Piknik Rodzinny 2010II Piknik Rodzinny 2009Rekolekcje w Trzęsinach

W dniach 15-18 maj 2009 przeżywaliśmy swoje rekolekcje w Trzęsinach. Temat rekolekcji brzmiał: "Wygrzewanie się w promieniach Bożej Miłości". Był to czas odkrywania Pana Boga podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, osobistego rozważania Słowa Bożego, wspólnych zabaw i rozmów. Wyjątkowym wydarzeniem była całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu gdzie każdy mógł zapisać się na półgodzinne spotkanie z Panem. Każdy tez miał możliwość wypisania tego co go najbardziej boli, z czym jest mu najbardziej trudno i zostawić te kartkę przed Panem Jezusem. Rano, po adoracji, wszystkie te kartki zostały spalone. Wracając z rekolekcji odwiedziliśmy sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy.
Wigilia 2008


Ogólnopolskie czuwanie Odnowy w Duchu Świętym.W dniu 17. 05.2008. byliśmy na ogólnopolskiej pielgrzymce Odnowy w Duchu św. w Częstochowie.
Kurs Filip.

W dniach 11-13 kwietnia 2008 roku młodzież z parafii św. Józefa uczestniczyła w kursie Filip. Miał on miejsce w malowniczym zakątku Roztocza, w Trzęsinach, w domu rekolekcyjnym.
Wyjazd do Warszawy.


2008.03.15 Pojechaliśmy do Warszawy. Tam udaliśmy się do parafii p.w. Stanisława Kostki by bardziej poznać osobę bł ks. Jerzego Popiełuszkę. Wieczorem udaliśmy się na spotkanie z Joshem McDowellem, a później uwielbialiśmy Pana wraz z chórem TGD. W trakcie spotkaliśmy znane osoby m.in. Roberta Kościuszko, który jest autorem książek z serii "Wojownik III światów"
Wspólne świętowanie.


W marcu 2008 świętowaliśmy 27 ur.ks.Grzegorza naszego opiekuna. Był tort, prezenty, ciasto i dobra zabawa

Różne spotkania.

A tu można przypomnieć sobie jak uczestniczyliśmy w życiu parafii podczas naszych spotkań i Mszach, które obstawialiśmy.
 


Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?