Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Maj 24 2015 19:02:03
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA 17.05.15. WNIEBOWSTĄPIENIE

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pierwsze wzmianki o tym święcie datuje się na rok 370. W dniu dzisiejszym z wiarą wyznajemy, że Zmartwychwstały Pan przekracza wszelkie ograniczenia miejsca i ziemskiego czasu wynikające z przyjęcia ludzkiego ciała. Chrystus Pan wstępuje do nieba i zasiada po prawicy Ojca. Mimo, że odszedł, to przez Ducha Świętego i wiarę mieszka we Wspólnocie, Sakramentach Kościoła i w każdym z nas.

2. Ks. Bp Mieczysław Cisło rozpoczął kanoniczną wizytację naszej parafii, która odbywa się co 5 lat. 9.05. wyświęcił 5-ciu diakonów, byliśmy również na cmentarzu modląc się za Ks. Jana Strepa, przy Jego grobie i za wszystkich tam pochowanych, następnie nawiedził szpital, odziały kardiologiczny i położniczy. W następną niedzielę 24.05 kolejny etap wizytacji, a mianowicie, zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania młodzieży z klas III Gimnazjum na Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość. Kolejny etap wizytacji, już ostatni, odbędzie się w niedzielę 21.06 gdzie Ks. Bp będzie chciał się spotkać z poszczególnymi grupami działającymi przy parafii, które będziemy prosili o przygotowanie liturgii niedzielnej, każda swojej, w celu prezentacji danej grupy, lub kilku grup duszpasterskich.

3. Zapraszamy do spowiedzi przed przystąpieniem do Sakramentu Bierzmowania: młodzież, świadków Bierzmowania, rodziców i rodzeństwo w piątek 22.05. na godz. 16.00.

4. W sobotę 23.05. w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Chwały, abyśmy czuwając przed Zesłaniem Ducha Świętego mogli uwielbiać Boga w tym Wydarzeniu.

5. W następną niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Ze spraw gospodarczych: w tym tygodniu rozpoczęliśmy prace przy postawieniu czterech kapliczek wokół naszego kościoła służących w czasie oktawy Bożego Ciała za ołtarze. Będzie to, w zamyśle autora, miniatura ołtarza głównego znajdującego się w naszym kościele. Mamy nadzieję, że dodadzą sakralności i uroku naszej przestrzeni wokół kościoła, będziemy również mogli z czasem dodawać do nich następne elementy ich wystroju. Na pewno na początku zrobimy na jednej z nich tryptyk w formie płaskorzeźby przedstawiający nasz ołtarz główny w kościele, który widzimy przed sobą.

7. Za tydzień 24.05. będziemy mogli złożyć dobrowolną ofiarę do puszki przeznaczoną na prace prowadzone przy naszym kościele. Następne ofiary będą zbierane 07 i 28 czerwca. 8. Zapraszamy do zakupu i lektury prasy: w NIEDZIELI polecamy tekst pt.: "Jan Paweł II prywatnie," prywatnie był taki sam jak ten, którego dobrze znamy i pamiętamy z oficjalnych i uroczystych wystąpień. To urocza i przepiękna opowieść, ilustrowana zdjęciami, o chwilach spędzonych przez Papieża prywatnie tylko z najbliższymi współpracownikami na górskich wędrówkach. W GOŚCIU NIEDZIELNYM zachęcamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przed drugą turą wyborów prezydenckich pt.: "Porównaj kandydatów," Bronisław Komorowski i Andrzej Duda mają odmienne zdanie w zasadniczych kwestiach: światopoglądowych, gospodarczych i społecznych. To porównanie może pomóc dokonać wyboru jeszcze nie zdecydowanym. Zapraszamy do lektury.

9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Intencje mszalne, rocznice i ogłoszenia są napisane i wywieszone na tablicach ogłoszeń.

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?