Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Listopada 29 2022 22:05:49
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA 27.11.22. I NIEDZ. ADWENTU

1. Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem gdzie najpierw uwaga nasza zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów świata, a następnie przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dlatego czas Adwentu przeżywamy jako czas skupienia i wyciszenia oraz radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. Zapraszamy w czasie Adwentu szczególnie na Msze św. Roratnie: za wyjątkiem niedziel i Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Roraty dla wszystkich będą odprawiane codziennie o godz. 6.00 rano; zapraszamy na te liturgie z lampionami. PROSIMY, ABY NIE ZAPALAĆ ŚWIEC W KOŚCIELE BEZ ODPOWIEDNIEJ OSŁONY!!!

3. Zachęcamy również, aby grupy parafialne zechciały czynnie włączyć się liturgię Rorat np. przez przygotowanie czytania, śpiew psalmu i modlitwy wiernych. Msza Roratnia jest to Msza o NMP w Adwencie. Tradycja Rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną Roratką. Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca Roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa – Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę naszego przygotowania, czuwania i tęsknotę za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w Roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania Słowa Bożego i pełnienia woli Bożej. Zapraszamy na Roraty.

4. Przypominamy, że Mszy św. rano o 6.30 przez cały Adwent nie będzie!!!

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej parafii: na tacę do puszki i indywidualnie w zakrystii: 1 bezimienna, Kazimiera Łazarz, dwie osoby złożyły ofiarę na konto parafialne. Bardzo dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

6. Za tydzień można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszej parafii.

7. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się akcja Caritas Polska „Gwiazdka Nadziei”. Jest to Wigilijne dzieło pomocy dzieciom poprzez sprzedaż świec na stół wigilijny, z których dochód jest przeznaczony na różne formy pomocy dzieciom z Ukrainy i Afryki. Świece wigilijne są już do nabycia w naszej zakrystii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

8. Przy wejściu do kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na spłatę długu za wykonane prace przy kościele. Bóg zapłać za te ofiary.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca Grudnia. Zapraszamy na nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź; dla młodzieży o godz. 16.00, dzieci i dorosłych zapraszamy na godz. 17.30.

10. Zapraszamy do lektury prasy: w NIEDZIELI polecamy tygodnik „Bliżej życia z wiarą”, oraz tekst pt.: Polscy Biskupi w obronie świętego Jana Pawła II. W GOŚCIU NIEDZIELNYM jest kalendarz na 2023 rok pt.: „Polscy Święci.” Polecamy także artykuł pt.: „Kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego?

11. W zakrystii możemy nabyć Lubelskie kalendarze Maryjne na 2023 rok w cenie 10 zł.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Intencje, ogłoszenia, rocznice są wywieszone na tablicach ogłoszeń.

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?