Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Luty 24 2017 04:54:28
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA 27.11.16. I NIEDZ. ADWENTU

1. Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą Adwentu.

2. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem gdzie najpierw uwaga nasza zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów świata, a następnie przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dlatego czas Adwentu przeżywamy jako czas skupienia i wyciszenia oraz radosnego i świętego oczekiwania na przyjście Pana. Wierzymy, że wspomogą nas w tym przygotowaniu i wyciszeniu Roraty i Rekolekcje Parafialne, które odbędą się w naszej parafii od Soboty 10.12 do Wtorku 13.12.

3. Zapraszamy w czasie Adwentu szczególnie na Msze św. Roratnie: za wyjątkiem niedziel, Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i rekolekcji parafialnych. Roraty dla wszystkich będą odprawiane codziennie o godz. 6.00 rano; zapraszamy na nie z lampionami. PROSIMY, ABY NIE ZAPALAĆ ŚWIEC W KOŚCIELE BEZ ODPOWIEDNIEJ OSŁONY!!!

4. Zachęcamy również, aby grupy parafialne zechciały czynnie włączyć się liturgię Rorat np. przez przygotowanie czytania i modlitwy wiernych. Msza Roratnia jest to Msza o NMP w Adwencie. Tradycja Rorat sięga w Polsce XIII wieku. Liturgia ta rozpoczyna się przy zgaszonym świetle, zapala się dodatkową świecę zwaną Roratką. Ciemność symbolizuje świat pod panowaniem grzechu, przed przyjściem Chrystusa. Świeca Roratnia symbolizuje Maryję, Jutrzenkę, która zapowiada rychłe narodziny Jezusa – Wschodzącego Słońca. Nasze lampiony symbolizują postawę naszego czuwania, przygotowania, oczekiwania i tęsknotę za Chrystusem. Sensem uczestnictwa w Roratach jest nie tylko piękna tradycja, ale przede wszystkim uczymy się od Maryi pokornego oczekiwania na przyjście Chrystusa, słuchania Słowa Bożego i pełnienia woli Bożej. Zapraszamy na Roraty.

5. Przypominamy, że Mszy św. rano o 6.30 przez cały Adwent nie będzie!!! 6. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

7. Za tydzień można będzie złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na potrzeby naszej parafii. 8. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się akcja Caritas Polska „Gwiazdka Nadziei”. Jest to Wigilijne dzieło pomocy dzieciom poprzez sprzedaż świec na stół wigilijny, z których dochód jest przeznaczony na różne formy pomocy dzieciom z rodzin najuboższych. Świece wigilijne są już do nabycia w naszej zakrystii. Bardzo serdecznie zapraszamy.
9. Przy wejściu do kancelarii parafialnej można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dalsze prace przy kościele. Bóg zapłać za te ofiary.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca Grudnia. Zapraszamy na nabożeństwa związane z tymi dniami. W piątek spowiedź; dla młodzieży o godz. 16.00, dzieci i dorosłych zapraszamy na godz. 17.30.

11. Zapraszamy do lektury prasy: w NIEDZIELI – zachęcamy do przeczytania tekstu pt.: "Nasz kolejny adwent," jest to wprowadzenie duchowe w czas adwentu, które pomoże nam lepiej go przeżyć i zrozumieć. Autor próbuje odpowiedzieć na pytanie czym jest Adwent i co dla nas znaczy? W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecany artykuł pt.: "Od hipisa do mistyka," "Jestem gotów, Panie"- to cytat z najnowszej płyty Cohena, która ukazała się dwa tygodnie przed Jego śmiercią. Zgoda zawarta w tych słowach jest owocem długiej, pełnej zakrętów drogi, którą przeszedł artysta. Jest jeszcze MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim znajdziemy m. inn. lampion adwentowy do złożenia i wykorzystania w czasie Rorat. Zapraszamy do zakupu i lektury.

12. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Intencje, ogłoszenia, rocznice są wywieszone na tablicach ogłoszeń.

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?