Strona Główna · Sakramenty Święte · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Intencje mszalne · Szukaj Październik 20 2014 19:54:12
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Biblioteka
  Poradnia rodzinna

Ważniejsze Wydarzenia
  Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty
  Sakramenty Święte
  Chrzest Święty
  Eucharystia
  Spowiedź
  Bierzmowanie
  Małżeństwo

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 12. 10. 2014 XXVIII Niedziela Zwykła Dzień Papieski

1. Dzisiejsza niedziela jest XXVIII niedzielą zwykłą w ciągu roku. Przeżywamy dzisiaj w kościele Dzień Papieski, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Na ulicach miast i wsi w parafiach całej Polski są zbierane dzisiaj ofiary do puszek na Fundusz Papieski: „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ten sposób budujemy żywy pomnik Janowi Pawłowi II, pomnik wrażliwych ludzkich serc, ponieważ ofiary te przeznaczone są na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z małych miejscowości i ubogich rodzin. Bóg zapłać za te ofiary.

2. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Nauczyciela. Pozdrawiamy wszystkich czynnych i emerytowanych nauczycieli, życząc im radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Wypraszamy dla was Boże błogosławieństwo prosząc o dar zdrowia, sił do pracy i cierpliwości. A zmarłym nich Bóg otworzy niebo. Dziękujemy zarazem wszystkim dyrektorom i gronom pedagogicznym szkół leżących na terenie naszej parafii za współpracę, zrozumienie naszej posługi i życzliwość, jakiej doświadczamy.

3. 16 Października we czwartek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

4. Za tydzień niedziela misyjna, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje.

5. Są już wyłożone karty wypominkowe z datą, którego dnia będzie czytany i polecany w modlitwie różańcowej. Bardzo prosimy o wyraźne napisanie imienia i nazwiska osoby zmarłej tak byśmy mogli dobrze je przeczytać. Prosimy również aby imiona kobiece, które mają męskie odpowiedniki, były wyraźnie zaznaczone i zakończone literą "ę", tak odróżnimy imię kobiety od imienia męskiego.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, ostatnio wpłynęły następujące: Kółka Różańcowe pw.: MB Księżomierskiej i Św. Józefa Oblubieńca NMP oraz Halina Mirosława Pawłowska. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień dobrowolna ofiara do puszki na potrzeby naszej Parafii.

7. Ze spraw gospodarczych: w tym tygodniu kończymy prace przy naszym ogrodzeniu, jak już wspominaliśmy zostało wyremontowane ponad 300 m. ogrodzenia, zainstalowaliśmy nowy zegar sterujący do naszych dzwonów, ponieważ stary sterownik uległ uszkodzeniu, trwają prace przy garażach, zamontowaliśmy i oszklili drzwi aluminiowe z wiatrołapem przy kancelarii, trzeba tam jeszcze zrobić konieczne obróbki wewnątrz i na zewnątrz tych drzwi, zatrzymają one ciepło wewnątrz budynku i poprawią jego estetykę.

8. Zapraszamy do zakupu i czytania prasy: w Niedzieli polecamy tekst pt.: „Obecność,” jak pamiętamy Jana Pawła II, kim dla nas pozostał. W Gościu Niedzielnym zachęcamy do przeczytania wywiadu z Europosłem Kazimierzem Ujazdowskim pt.: "Europa wierzy w siebie?", nie można solidaryzować się i rozumieć cierpienia prześladowanych chrześcijan w Iraku i Syrii, jeśli się samemu nie wierzy i traktuje chrześcijaństwo we własnych krajach z dużą dozą wrogości. Zachęcamy do lektury.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

10. Intencje, rocznice śmierci i ogłoszenia są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?