Strona Główna · Msze Św. i Nabożeństwa · Ogłoszenia parafialne · Termomodernizacja · Termomodernizacja 2 · Szukaj Marca 29 2023 16:01:14
Nawigacja
Informacja o Parafii
  Informacje Ogólne
  Historia Parafii
  Duszpasterze
  Siostry Zakonne
  Msze Św. i Nabożeństwa
  Poradnia rodzinna
  Skupienie dla narzeczonych
  Konferencje przedmałżeńskie
  Biblioteka

Ważniejsze Wydarzenia
  Światowe Dni Młodzieży 2016
  2014
  2013
  2012
  2011
  2010
  2009
  2008

Patron Parafii

Grupy Parafialne
  Akcja Katolicka
  Apostolat Modl.za Kapłanów
  Diakonia Modlitwy
  Domowy Kościół
  Grupa AA i klub "Ostoja"
  Krąg Biblijny "Anna"
  Krąg Biblijny "Józef"
  Krew Chrystusa
  Legion Maryi
  Lektorzy
  Ministranci
  MDM
  Neokatechumenat
  Oaza Dzieci Bożych
  Przyjaciele Oblubieńca
  Róża Różańcowa za Dzieci
  Różaniec za Rodziców
  Skauci Europy

Muzykowanie Parafialne

Życie Duchowe
  Duch Święty
  Eucharystia
  Rodzina
  Rozeznanie Duchowe
  Słowo Boże
  Posługa Uwalniania

Sakramenty i sakramentalia
  Chrzest Święty
  Bierzmowanie
  Eucharystia
  Sakrament pokuty
  Namaszczenie chorych
  Małżeństwo
  Pogrzeb

Msza Święta

Galeria Foto

Galeria Video

Galeria Audio

Polecamy

Redakcja

Archiwum

Ważniejsze wyd.2012

Ważniejsze wydarzenia 2012

część 1: od stycznia do 17 czerwca

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2012

Prowadził: ks. kan. Leszek Surma

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (studia magisterskie na Wydziale Teologicznym oraz podyplomowe studia specjalistyczne w Instytucie Teologii Pastoralnej).

Pracował w duszpasterstwie młodzieżowym i parafialnym. Kaznodzieja i autor artykułów prasowych w tygodnikach katolickich oraz kwartalnikach kulturalnych. Współzałożyciel Katolickiego Radia Lublin.

Od 1996 roku ks. Surma jest pracownikiem lubelskiego Oddziału TVP. Obecnie prowadzi autorski magazyn społeczno-religijny „Dziedzictwo” oraz realizuje cotygodniowe etiudy filmowe do treści niedzielnych ewangelii. /kultura.lublin.eu//

G a l e r i a

K a z a n i a

Adwent 2012

W czasie Adwentu zapraszamy szczególnie na Msze św. roratnie, które będziemy odprawiali codziennie o godz. 6.00 (z wyjątkiem niedziel, Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i rekolekcji parafialnych). Zapraszamy na te liturgie z lampionami.

G a l e r i a

G a l e r i a -Roraty

Uroczystość odpustowa Podwyższenia Krzyża Świętego

W niedzielę 9 września nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczną uroczystość odpustową z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego oraz 53. rocznicy bohaterskiej walki o krzyż i kościół w Kraśniku Fabrycznym. Z tej racji uroczystej Mszy Świętej o godz. 12 przewodniczył ks. dr Marek Słomka, Rektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, kierując do nas także swoje słowo. Celebrans wezwał zgromadzonych wiernych do wdzięczności  tym, którzy kiedyś walczyli o nasze prawo do modlitwy i uwielbienia Boga oraz przypomniał, że krzyż w życiu chrześcijanina jest źródłem pokoju i jedności.

Tego dnia odbył się także kiermasz ciast i pierogów prowadzony przez Wspólnotę Krwi Chrystusa, z którego zebrane ofiary zostały przeznaczone na spłatę części kosztów poniesionych w związku z wykonanymi remontami przy kościele i plebanii

G a l e r i a

IV Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 17-21 lipca 2012 r. odbyło się wspólne rowerowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Podczas Rowerowej Pielgrzymki była codzienna Msza św., konferencje duchowe oraz różaniec i Anioł Pański.

 

Celem rowerowych "rekolekcji w drodze" jest pogłębienie swojej wiary i przybliżenie się do osoby Matki Bożej, której zawieźliśmy nasze intencje modlitewne. Ponadto obok wymiaru duchowego Rowerowa Pielgrzymka jest czasem radosnego przeżywania wspólnej drogi w gronie entuzjastów "dwóch kółek", okazją do dzielenia się swoimi pasjami i powiększenia grona przyjaciół.

 Szczegóły i zapisy: www.pielgrzymka.rowerowylublin.org.

Msza Święta Prymicyjna ks.Michała Strudzińskiego.

W niedzielę 8 lipca 2012 o godz. 13.00 odbyła się Prymicyjna Msza Święta  ks. Michała Strudzińskiego, która zakończyła się uroczystym indywidualnym błogosławieństwem Prymicjanta i każdy otrzymał pamiątkowy obrazek.


Księże Michale serdecznie witamy Cię w pierwszej Twojej parafii i życzymy potrzebnych łask i darów w posłudze.

G a l e r i a

Pożegnalna Msza ks. Piotra

7 lipca w sobotę o godz.19.00 odbyła się pożegnalna Msza ks. Piotra Siekierki. Ksiądz był wikariuszem w naszej parafii przez 10 lat. 

Dziękujemy Księdzu za wieloletnią posługę i życzymy opieki Boga na dalsze lata posługi. Szczęść Boże.

 G a l e r i a

XIX Sercańskie Dni Młodych

Od 2 do 7 lipca grupa młodzieży z naszej parafii pod opieką
ks. Wojciecha
uczestniczyła w XIX Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina. Hasłem tegorocznego spotkania był werset z Ewangelii św. Mateusza "Błogosławieni Czystego Serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

Więcej informacji o tegorocznym przebiegu spotkania młodych na oficjalnej stronie SDM.

W dniu 1.07.2012 odbyły się w naszej Parafii dwie ważne Msze:

O godz. 13.00 była Msza Święta prymicyjna O. Damiana Żaka SJ., która zakończyła się uroczystym indywidualnym błogosławieństwem Prymicjanta i każdy otrzymał pamiątkowy obrazek O. Damiana.


G a l e r i a

 

  O godz. 17.00 była pożegnalna Msza ks.Damiana Szewczyka wikariusza naszej parafii.
Ksiądz Damian odebrał podziękowanie od ks. Proboszcza naszej parafii. Przedstawiciele Gimnazjum Nr 1 wręczyli księdzu honorowego Gimnazjusza za szczególne zasługi dla tej szkoły. Do podziękowań dołączyła także służba liturgiczna, schola dziecięca, która w pieknym wierszu poruszyła serce nie tylko księdza, który żeganał się ze swą parafią, ale również wielu zgromadzonych uczestników. Swoje podziękowanie wyraziła również wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, której ksiądz Damian był Pasterzem.
Księże Damianie na długo zostaniesz w serach swych parafian, którzy modlą się o wszelkie łaski i błogosławieństwa dla Ciebie do dalszej posługi kapłańskiej. Dziękujemy Panu Bogu za to, że zostałeś do nas posłany. Dziękujemy za wszelkie dobro i uśmiech. Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże.

 G a l e r i a

 I MIEJSCE CHÓRU ORAZ ZESPOŁU PARAFIALNEGO

W dniach 9-10 czerwca 2012 r. na Księżomierskim polu "Zjawienia" odbył się organizowany po raz szósty przegląd Pieśni Maryjnej. Udział wzięło około 200 artystów, którzy przez dwa dni prezentowali na plenerowej scenie swoje talenty.

 

Parafialny Chór i nowo powstały zespół parafialny wystąpił na przeglądzie pieśni Maryjnej w Księżomierzy i zajął dwa I miejsca. gratulujemy artystom i dyrygentowi Jarosławowi Chmielewskiemu, organiście z naszej parafii.

XIX WOJEWÓDZKA PARAFIADA DZIECI I MŁODZIEŻY
ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ
„BEŁŻYCE 2012”

Wielki sukces odnieśli uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Krasniku 6 czerwca 2012r. podczas zawodów sportowych w Bełżycach. Gimnzajaliści zdobyli 5 pierszych miejsc, 2 drugie miejsca, 2 trzecie miejsca i zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Gratulujemy całej drużynie. Szczegółowe wyniki zawodów...

G a l e r i a

V Piknik Rodzinny

17 czerwca odbył się V Piknik Rodzinny zorganizowany pod hasłem: „Kościół naszym domem”.  O godz. 15.00 na Stadionie Stali Kraśnika został rozegrany mecz Księża – Policja, a  na terenie naszej parafii była kraina zabawy, edukacji i mądrej rozrywki. Dzieci w trakcie całego festynu zostały zabrane na „Bajkową podróż po świecie”, odwiedziliśmy zbudowaną wioskę indiańska, po drodze spotkaliśmy piratów. Bęyło dużo konkursów z nagrodami, zajęcia i zawody sportowo integracyjne, pokazy cyrkowe, porady lekarza rodzinnego, lekarza weterynarii, konkursy na najładniejsze zwierzątko, znakowanie rowerów i zawody rowerowe, pokazy straży pożarnej, salon kosmetyczny dla dzieci, Siostry Misjonarki przygotowały pokaz mody  krajów misyjnych, i wiele innych atrakcji.

Przez cały czas trwania festynu były na scenie występy gwiazd.

G a l e r i a

Więcej...

 

Akt zawierzenia naszej parafii i miasta Kraśnik Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Losowa fotografia
Przetłumacz stronę

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?